Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

Problem z kasetą drukującą HP F380

• Please log in to reply
10 replies to this topic

#1 Zizizi

Zizizi

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 2 Postów:

Napisany 18 sierpień 2007 - 19:35

Witam!
Mam problem z kolorową kasetą drukującą. Po przeniesieniu komputeraz i podłączeniu jeszcze raz drukarki zaczęła mrugać kontrolka od tuszu. Gdy chciałam coś wydrukowac wyskoczył taki błąd : Problem z kasetą drukującą Pojawił się problem dotyczący następującej kasety drukującej: $CartridgeName1$ Zapoznaj się z dokumentacją drukarki. jest to problem z kardridżem kolorowym....

Próbowałam już praktycznie wszystkich metod które odnalazłam w pomocy HP i w necie. Miedzy innymi czyszczenie głowic, podłączanie i odłączanie drukarki.

Próbowałam też wydrukować autotest jednak się nie udało :/ wyskoczył ten komunikat co poprzednio. Próbowałam też ustawić tak drukarkę abym mogła chociaż drukować na czarno - czyli żeby korzystało jedynie z czarnej kasetki drukującej jednak i to się nie powiodło i nie wiem za bardoz czemu, bo wtedy nie wyskoczył już błąd tylko po prostu jakby drukarka nie reagowała na polecenie drukowania. Na pasku pojawia się drukarka i niby dokument w kolejce,ale nic się dalej nie zaczęło dziać.

I tu moje pytanie, czy kotśmiał podobne problemy i jak sobie z nimi poradził?
I czy wie ktośmoże jak zrobić chociaż tak żeby drukowało na czarno,bo w końcu nie zawsze musze mieć kolorowego tuszu żeby na czarno drukować. :/

POMOCY!!! :]

#2 krishna

krishna

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1085 Postów:

Napisany 18 sierpień 2007 - 19:37

moze nie taki typ kartdriża.....Kupowales inny?Jak bedzie pasowal ten kolorowy to wtedy na czarno bedzie drukowac.

#3 Zizizi

Zizizi

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 2 Postów:

Napisany 18 sierpień 2007 - 19:46

Tusz jest nowy... drukarka była kupowana w czerwcu i od tamtej pory nie było problemu... Tusz na pewno się nie skończył bo tylko raz go użyłam, zmieniałam tylko czarny,ale też nie było z nim problemu. Także to na pewno nie wina złego tuszu :(

Nie chciałabym oddawać jej na gwarancje bo zawsze sięna to długo czeka :/

#4 krishna

krishna

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1085 Postów:

Napisany 18 sierpień 2007 - 20:01

Nie chciałabym oddawać jej na gwarancje bo zawsze sięna to długo czeka

e tam dlugo...

#5 kubuntu

kubuntu

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 4 Postów:

Napisany 27 sierpień 2007 - 20:57

Witam!
Mam problem z kolorową kasetą drukującą. Po przeniesieniu komputeraz i podłączeniu jeszcze raz drukarki zaczęła mrugać kontrolka od tuszu. Gdy chciałam coś wydrukowac wyskoczył taki błąd : Problem z kasetą drukującą Pojawił się problem dotyczący następującej kasety drukującej: $CartridgeName1$ Zapoznaj się z dokumentacją drukarki. jest to problem z kardridżem kolorowym....

Próbowałam już praktycznie wszystkich metod które odnalazłam w pomocy HP i w necie. Miedzy innymi czyszczenie głowic, podłączanie i odłączanie drukarki.

Próbowałam też wydrukować autotest jednak się nie udało :/ wyskoczył ten komunikat co poprzednio. Próbowałam też ustawić tak drukarkę abym mogła chociaż drukować na czarno - czyli żeby korzystało jedynie z czarnej kasetki drukującej jednak i to się nie powiodło i nie wiem za bardoz czemu, bo wtedy nie wyskoczył już błąd tylko po prostu jakby drukarka nie reagowała na polecenie drukowania. Na pasku pojawia się drukarka i niby dokument w kolejce,ale nic się dalej nie zaczęło dziać.

I tu moje pytanie, czy kotśmiał podobne problemy i jak sobie z nimi poradził?
I czy wie ktośmoże jak zrobić chociaż tak żeby drukowało na czarno,bo w końcu nie zawsze musze mieć kolorowego tuszu żeby na czarno drukować. :/

POMOCY!!! :]

Wiam.

Myślę, że problem tkwi w elektronice tuszu... Chyba nie obejdzie sie bez reklamacji ale samego pojemnika z tuszem.
Tak sie czasem zdarza, trzeba udać sie do sklepu i oddać tusz do reklamacji.
Kolorowy tusz do tej drukarki jest niedrogi i można kupić następny na próbę, wtedy wszystko sie wyjaśni :)

#6 Ferdi328

Ferdi328

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 01 wrzesień 2007 - 11:18

Niedrogi tzn ile kosztuje???Posiadam taka sama drukarke i niedawno ja kupiłem. :blush: :blush: :blush:

#7 maya1111

maya1111

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 2 Postów:

Napisany 07 styczeń 2009 - 14:20

ja mam identyczny problem... wymienili mi kadridż ale problem nie zniknął :?

#8 Night_Rider

Night_Rider

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 17 marzec 2009 - 19:15

Mamy wspolny problem.. Mysle ze tu jednak chodzi konkretnie o elektronike pojemnika badz samej glowicy.. Swoje kartridze wielokrotnie regenerowalem (napelniaalem) i mozliwe ze przy ktoryms razie zostaly uszkodzone. Dokladniej bede cos wiedzial jak pozycze ze sklepu identyczne pojemniki i zainstaluje w drukarce. Wszystkim powodzenia :lol:

Dodano 17-03-2009 19:15:34:

Wszytsko sprawdzone zatem wiadome:)) Nie wiem czy sie śmiać czy płakać ponieważ po zdiagnozowaniu mojego sprzętu wielofunkyjnego HP F 380 okazało się,że awarii uległa elektronika kartridża z czarym tuszem. Moje szczęście polegało na tym że sąsiadka ma identyczny sprzęt do mojego więc raz dwa poszedłem przelozyc kartridże z jej sprzetu do mojego sprzetu. Co sie okazalo moj wielofunkcyjny dziala na jej kartridzach co automatycznie wykluczylo awarie samego sprzetu. Potem zeby wiedziec ktory to dokladnie mi walnal kartridz zrobilem kombinacje tzn:
1. Zostawilem swoj kartridz niebieski w karetce i wlozylem kartidz z czarnym tuszem sasiadki tez do karetki.. Drukarka zadzialala:) Na tej podstawie wiedzialem,ze zniszczeniu ulegl moj czarny pojemnik no bo jesli jej pojemnik chodzi w mojej drukace, a moj pojemnik w jej drukarce nie to wszystko rzeczywiste jest.

2. KOSZT czarnego pojemnika "zamiennika" na allegro to 18zl + 9 zl ( wysylka) wiec drogo nie jest.

JESLI KTOS BEDZIE MIAL PYTANIA TO SLUZE POMOCA:) POWODZENIA :lol:

#9 Chirurg23

Chirurg23

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 9 Postów:

Napisany 25 marzec 2009 - 17:35

mam taki sam problem tylko z hp f2180. kupilem zamienniki kolor i czarny. czarny działa, kolor nie i jets ten sam błąd tzn info wyświetlana taka jak w przypadku Zizizi
dzwoniłem do sklepu się spytać czy można wymienić itd. powiedzieli tylko ze kardridz jest na pewno dobry i ze mogę przyjść z drukarka żeby zobaczyli czy drukarka działa. no ale jak wkładam oryginalny kardridz z resztka tuszu kolorowego drukarka działa poprawnie. chce iść do sklepu i wymienić ale nie wiem czy tak można paragon mam ale nie wiem czy mogę się domagać wymiany bo ten zamiennik kosztował kolorowy 59zł 21ml wiec szkoda by było

#10 Gośćc94_*

Gośćc94_*
  • Goście

Napisany 15 listopad 2011 - 20:27

mam drukarke hp F380 i duzy problem z nią;/
niedawno skończył mi się tusz kolorowy. Po zakupie nowego i włożeniu pojemnika wyskakuje mi komunikat o problemie z tuszem kolorowym i (!!!) niezgodnością pojemnika z czarnym tuszem. nic nie moge drukować. Pomocy!

#11 GośćStafan93_*

GośćStafan93_*
  • Goście

Napisany 25 styczeń 2012 - 17:31

Witam. Miałem taki sam problem też mi ta drukarka nie chciala zainstalować kasety drukujące typu kolor. Pytałem sie doświadczonych komputerowców i powiedzieli mi że tusz jest h***wy. Pewnie kupiłaś podrobke a kup oryginalny i bedzie ok. Ja tak zrobilem i nie ma juz zadnego prblemu. Pozdrawiam was stefan93

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników