Forum IDG.pl - miejsce dyskusji o IT: Instalacja Win XP na RAID 0 Problem - Forum IDG.pl - miejsce dyskusji o IT

Skocz do zawartości

Close Open
Close Open

Zasady forum eksperckiego

Forum "Ekspert Microsoftu odpowiada..." służy do uzyskiwania pomocy dotyczącej systemów operacyjnych Microsoft Windows . Prosimy o umieszczanie w tym forum jedynie wątków merytorycznych, szczególnie pytań odnośnie instalacji, konfiguracji czy użytkowania. Prosimy NIE odbiegać od tematu w danym wątku. Jeśli istnieje konieczność zmiany tematu prosimy o rozpoczęcie nowego wątku.
Ekspert Microsoftu będzie odpowiadał na Wasze pytania co tydzień, więc prosimy nie ponaglać i nie złościć jeśli nie otrzymacie odpowiedzi w ciągu kilku dni.
Dyżury eksperta będą odbywały się w każdy piątek, w godzinach 11:00-13:00.

Życzymy owocnych spotkań!
Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Instalacja Win XP na RAID 0 Problem Oceń temat: -----

#1 Użytkownik jest niedostępny   piosurf Ikona

  • Adept
  • Pip
  • Grupa: Forumowicze
  • Postów: 1
  • Dołączył: 02-styczeń 06

Napisany 27 październik 2007 - 08:22

Witam.

Od 3 dni proboje zainstalowac Windowsa Xp na nowym kompie, poniewaz chce zeby dyski chodziły szybciej to zrobilem macierz Raid. W biosie wszystko jest ustawione zgodnie z instrukcja, tzn. RAID uaktywniony i piorytet bootowania SCSI. MAcierz RAID rowniez wykonana i dysk jest widziany jako jeden 500GB. Dysk został podzielony na partycje i sformatowany. W DOSie nie ma zadnego problemu nawet z kopiowaniem. Zrobilem dyskietke ze sterownikami (jedna z oryginalnej plyty a druga z nowymi sterami ze stronki Gigabyta).
Teraz instalacja Windy. Na poczatku wciskam F6, wykrywa sterowniki i leci dalej, ustawiam partycje na ktorej ma sie zainstalowac i leci dalej, po czym pojawia sie komunikat ze nie moze skopiowac pliku "jraid.sys" - czyli pliki sterownika RAID znajdujace sie na dyskietce i tak jest z kazdym innym plikiem i kazda inna dyskietka ze sterownikami.
Juz brakuje mi sil, zrobilem plytke windowsa ze sterownikami i dzis po poludniu bede probowal, ale moze ktos z was spotkal sie z takim problemem.
Dodam jeszcze ze w menu biosa nie widzi dyskow (moje sa podlaczone pod wejscia GSATA a nie SATA), a z dyskietkami jest sprawa ze na oryginalnej tasmie dolaczonej do plyty nie chce ich czytac i chyba powoduje zwarcie (pasek na tasmie powinien byc od strony zasilania a tu jest z drugiej bo inaczej nie da sie wlozyc), dlatego uzywam swojej tasmy z poprzedniego kompa.

Specyfikacja kompa:
płyta: Gigabyta GA-P35-DS3
proc: Intel E6550
2 dyski SATA Samsunga 250GB
DVD itp.

Prześlij ten temat:


Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie


1 Użytkowników czyta ten temat
0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych użytkowników

Reklama